Pływający domek na wodzie

Rozkwit idei karawaningu to doskonały przykład tego, jak bardzo pandemia zmieniła nasze myślenie o sposobach spędzania wolnego czasu, a także podejście do pracy, inwestowania czy zakupu nieruchomości. Dziś, w dobie pracy zdalnej, nasza mobilność jest większa niż kiedykolwiek do tej pory. Pływający domek na wodzie to idealna opcja dla tych, którzy mają duszę nomady, a jednocześnie kochają wodę i bliskość natury.

 Nurkowanie, łowienie ryb, pływanie, windsurfing, opalanie nad wodą – wszystkie te aktywności nie muszą być związane z wyjazdem nad morze/jezioro/rzekę. Wcale też nie trzeba mieć działki w pobliżu zbiorników wodnych, aby móc delektować się bliskością natury. Pływający domek na wodzie to doskonały sposób na to, aby takie atrakcje były – najdosłowniej – na wyciągnięcie ręki tuż po przebudzeniu oraz na chwilę przed zaśnięciem. A gdy jedno miejsce się znudzi – można po prostu popłynąć dalej. Z tego powodu jednostki pływające to świetna propozycja dla tych, którzy lubią być w ruchu, a mobilność to dla nich styl i filozofia życia.

Nasze pływające domki na wodzie to jednostki kompleksowo wyposażone we wszystko, co jest niezbędne do codziennego życia – łazienkę z prysznicem, kuchnię, sypialnię, taras. Poza tym, że można się nimi przemieszczać, niczym nie różnią się od zwykłego mieszkania. Również ich metraż – co dla wielu jest zaskoczeniem – może być całkiem spory, bo największe houseboaty mają nawet 60 m², a liczona wraz z tarasami powierzchnia użytkowa może wynieść aż 150 m². W pływających domach na wodzie znajdują się oczywiście wszystkie potrzebne instalacje: wodna, elektryczna, antenowa, grzewcza (z piecem i grzejnikami). Dzięki temu można z nich korzystać przez cały rok – także zimą.

Wersje pływające wyposażone są w silnik, akumulator zaburtowy, sterówkę, zbiornik paliwa, oświetlenie nawigacyjne, a także w pakiet solarny – czyli panele fotowoltaiczne, które pozwalają uzyskać niezależność energetyczną. Są to więc w pełni komfortowe apartamenty, które na życzenie można jeszcze dodatkowo wyposażyć np. w zjeżdżalnie, saunę, oświetlenie LED, meble sypialniane i wypoczynkowe, a nawet w radio z głośnikami czy telewizor. 

Pływające domki na wodzie cieszą się popularnością nie tylko wśród osób, które zamiast kupować nieruchomość trwale związaną z gruntem i konkretną lokalizacją, wolą zostawić sobie przestrzeń do zmiany miejsca. Houseboat to również doskonała propozycja dla tych, którzy marzą o ucieczce od codziennego zgiełku – bez szumu ulicy za oknem, bez sąsiadów, którzy za ścianą słuchają głośnej muzyki.

Z kolei osoby, które szukają alternatywy dla domku nad jeziorem, ale bez opcji przemieszczania się, mogą wybierać spośród bogatej gamy jednostek stacjonarnych.