Drewniane domy modułowe

Pandemia radykalnie zmieniła nasze podejście do kwestii mieszkania, spędzania wolnego czasu czy mobilności. Budowanie dużych, murowanych domów, a nawet inwestowanie w mieszkania zlokalizowane w mieście dla wielu z nas przestało mieć sens. Drewniane domy modułowe to odpowiedź na oczekiwania tych, którzy bez dużych nakładów chcą stworzyć własne cztery kąty – miejsce, gdzie z dala od zgiełku miasta można skupić się na pracy lub pogrążyć w błogim lenistwie.

 Drewniany dom modułowy zamiast murowanego

Nie każdy chce czekać miesiącami, aż powstanie murowany budynek, nie każdy też jest zainteresowany tym, aby stawiać duże, wielopokoleniowe domy. Dziś, gdy wielu z nas pracuje zdalnie, coraz częściej szukamy lokum – czy to całorocznego, czy też letniskowego – usytuowanego z dala od miasta. I coraz częściej zamiast wielkości stawiamy na funkcjonalność, bo okazuje się, że przemyślane rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń oraz nacisk na aspekty praktyczne może sprawić, że nawet na niewielkim metrażu będziemy czuli się bardzo komfortowo.

W naszej ofercie znajdują się nie tylko houseboaty, ale także drewniane domy modułowe o powierzchni mieszkalnej 35 m². To świetne rozwiązanie dla osób chcących postawić niewielki domek za miastem, w którym będą mogli spędzać czas nie tylko latem. Z uwagi na szybki czas realizacji nasz Modern House 35 docenią też inwestorzy, którzy planują budowę większych kompleksów domków wypoczynkowych.

Szybko, solidnie, stylowo

Oferowane przez nas drewniane domy modułowe mają 11 m długości i 4,2m szerokości, a ich łączna powierzchnia mieszkalna wynosi 34,86 m² (8,3 m x 4,2 m). W miesiącach letnich powiększa się ona o przestronny taras, wykończony deską skandynawską i aluminiowymi relingami. Opcjonalnie możliwe jest też wykonanie drugiego tarasu na dachu, do którego doprowadzone zostaną schody z barierkami.

Konstrukcja budynku jest drewniana, a za odpowiednią izolację odpowiada zastosowana piana o grubości 5 cm. Standardowo każdy drewniany dom modułowy jest wyposażony w aluminiowe okna, elewację z sidingu PCV, a także wszystkie niezbędne instalacje (wodną, elektryczną, antenową, grzewczą z piecem i grzejnikami). Sufit wykonany jest z paneli PCV i posiada funkcjonalnie rozmieszczone oświetlenie LED, natomiast na podłogach ułożone są panele winylowe.

W każdym domu wykończona jest także łazienka, w której oprócz prysznica znajduje się umywalka z szafką, toaleta elektryczna oraz lustro.

Wymagającym inwestorom, dla których pakiet podstawowy to za mało, proponujemy rozbudowaną gamę wyposażenia dodatkowego. I tak np. możliwe jest dostarczenie klientowi drewnianego domu modułowego z grubszą warstwą izolacji (7,5 cm), z pompą nieczystości, zabezpieczeniem zbiorników na zimę czy z zewnętrznym oświetleniem LED. Opcjonalnie możemy też wyposażyć poszczególnie pomieszczenia w meble: łóżko dwuosobowe/ sofę (sypialni) czy ławę i sofę w pokoju dziennym. Dodatkowe wyposażenie obejmuje też karnisze, zasłony, plisy, grilla czy telewizor 32’ z anteną Glomex.

Drewniane domy modułowe powstają bardzo szybko, co jednak nie oznacza żadnych kompromisów na rzecz ich parametrów technicznych, funkcjonalności czy designu. Dzięki temu doskonale wpisują się w nowoczesne trendy w architekturze, będąc świetną odpowiedzią na popandemiczną rzeczywistość.